Recetë për të bërë Ful Medames, pjata kombëtare e Egjiptit

Normalshtë normale për njerëzit që vizitojnë Egjipt të jetë i kënaqur me gastronomia tipike e këtij vendi tërheqës, dhe se sapo të kthehen në shtëpi ata duan ta ndajnë atë me miqtë dhe të dashurit e tjerë.

Epo, në mënyrë që çdokush të mund të habisë të tjerët duke i argëtuar ata një nga mostrat më të mira të gastronomisë tipike Egjiptian ne e kemi zgjedhur këtë recetë, i cili përveç që përgatitet shumë lehtë, është shumë ekonomik, sepse përbërësit e tij janë me kosto të ulët dhe gjenden lehtë.

Përbërësit:

  • 1 kilogram fasule të thata (një zëvendësues mund të jenë fasulet ose fasulet)
  • 2 thelpinj hudhre, të shtypura
  • 1 lugë gjelle lëng limoni
  • 1/2 vaj ulliri 4 filxhan
  • 1 lugë çaji qimnon

përpunim:

  • Thith fasulet ose fasulet e limës brenda natës në ujë.
  • Kullojeni dhe mbulojeni me ujë të freskët në një tenxhere të madhe. Lëreni të ziejë dhe ziej për 45 minuta deri në 1 orë, ose derisa fasulet ose fasulet e limës të zbuten.
  • Kullojeni dhe vendoseni në një tas mesatar. Shtoni përbërësit e mbetur. Përbërësit e mbetur mund të bëhen pure së bashku… moreshtë më e zakonshme që të bëhet pure së bashku.
  • Shërbejeni të nxehtë me një vezë të skuqur dhe bukë pita

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*