Paticruzado, Shtëpia e Pijeve në Santiago de Kubë

kade

Nuk ka dyshim se ron Kubani është një nga më të njohurit dhe më prestigjiozët në botë. Askush që ka qenë në ishull nuk ka ndaluar të provojë këtë rum të famshëm të lehtë, me një aromë shumë të hollë dhe delikate, një aromë pak të ëmbël dhe të përshtatshme si për të pirë vetëm, ashtu edhe të përzier me pije freskuese ose kokteje.

Sigurisht; Një pije me një rum të mirë kuban do të jetë gjithmonë një nga më të mirat për të mirëpritur vizitorin dhe për ta kthyer shpirtin dhe trupin në një aheng në ditët tuaja duke vizituar Kubën.

Në këtë kuptim, ka fabrika dhe distileri të panumërta që janë të shpërndara në qytetet e brendshme. Pikërisht, në Santiago de Cuba, pas një pune intensive rinovimi, hapi dyert e saj Shtëpia e Pije Paticruzado, i përket Rrjetit të Tregjeve Ideale, ku ofrohen rum, pije freskuese, malts, likere, verëra dhe birra, të gjitha të prodhimit kombëtar.

Për shembull, ju mund të shijoni dhe blini birra Mayabe dhe Cacique, të lëshuara së fundmi, si nga Holguín, ashtu edhe Hatuey i kërkuar, nga ky qytet lindor.

Dhe, mes rumëve, do të gjeni marka të njohura si Carta Blanca dhe Añejo Santiago, Pinilla, Puerto Príncipe dhe Aguardiente ose Corsario, ndërsa ndër verërat kemi Don Santiago, Soroa, E rrush të thatë dhe të tjerë dhe pije freskuese Ciego Montero .

ron


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1.   ELVIRA JARA LOPEZ dijo

  DITA MIRA
  Unë jam kilian dhe do të doja të dija nëse keni një përfaqësim këtu në vendin tim, sepse unë do të interesohen për të importuar diçka nga ju.
  Faleminderit paraprakisht
  ELVIJA JARA

 2.   aurora dijo

  Ku mund ta blej rumin Paticruzado në Spanjë?