Akrep i pjekur në skarë, receta nga Menorca

akrepi

El akrepi është një nga shumë peshq që mund të shijojmë në Menorca dhe sigurisht që ka shije të shijshme. Mund të bëhet për shembull i pjekur në skarë, gjë që është shumë e mirë dhe për këtë do të përdorim:

  • Dhi
  • majdanoz
  • 3 dientes de ajo
  • Vaj ulliri

Pasi të kemi akrepin e pastër, pa ferra, do ta presim që të mund të shtojmë sipër hudhrën e grirë hollë, si dhe majdanozin. Mund ta lëmë hudhrën të shtojë shumë më shumë aromë për disa orë në frigorifer, në mënyrë që të ketë një aromë shumë më të shijshme. Përveç kësaj hudhër të grirë sipërPas kësaj, ne do të shtojmë një hudhër të rifinuar me majdanoz tek akrepi, i cili do t'i japë asaj më shumë aromë.

Peshku akrep mund të pjeket në skarë në mënyrë të përsosur, si çdo peshk tjetër, duke e lënë të gatuhet derisa të bëhet mirë dhe të bëhet i artë. Isshtë një mënyrë e shpejtë për të bërë cabracho dhe rezultati është shumë i mirë. Më në fund shtojmë këtë riparim. Mund të bëhet në mënyra të ndryshme, megjithëse në secilin vend bëhet në një mënyrë dhe shërbehet me patate ose sallatë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*