Vende për patinazh në Miami

patinazh-miami

Miami është i njohur në të gjithë botën për qendrat e tij të mëdha tregtare dhe plazhet e tij të bukura, por edhe për jetën e tij në natyrë. Patinazhi është një nga aktivitetet më të njohura sportive në qytet dhe ka shumë vende për ta bërë atë.

En Parku Crandon Mund ta bëni duke vëzhguar një peizazh të ngjashëm me ëndrrat, sepse pranë plazhit ka një rrugë të asfaltuar që kalon nëpër të dhe ku është e mundur të skate lirshëm. Isshtë një opsion shumë i mirë edhe pse është larg qendrës së Miamit.

Një tjetër alternativë për të dalë patina në miami es Plazhi i Hollivudit, një plazh që ndodhet rreth 20 minuta nga qendra e qytetit dhe gjithashtu ka një shteg të asfaltuar 4 kilometra që është ideal për patinatorët. Ky shëtitje në bord gjithashtu udhëtohet shumë nga çiklistët dhe vrapuesit, të cilët shijojnë pamjet e plazhit.

Plazhi i Parkut Lummas është një plazh afër Ocean Drive në Florida të Jugut. Ashtu si ato të mëparshmet, ajo ka një shteg të asfaltuar para plazhit që është i gjatë dhe në gjendje të mirë, duke e bërë atë ideal për patinazh. Por nëse jeni duke kërkuar një nivel më të lartë të trajnimit, atëherë sfida imponohet nga Rrugë Rickenbacker, rruga që lidh Miamin me çelësat, dhe ku është e mundur të stërviteni në kodër dhe të bëni një stërvitje të fortë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*