Ku mund të shijoni xhaz dhe muzikë live në Milano

Monkeys

Punishte vere e vogël popullore me jazz, rock, ose blues live natën. Jazz 'i lumtur' Pranë restorantit dhe në maune nga ora 18 pasdite (e hënë deri të premten) me muzikë live, verëra dhe të mira.

Via Ascanio Sforza 49

Rrethi Navigli

Mbyllet të dielave

tel [39] 02 89402874

Porta Genova FS

Salumeria della Musica

Një fabrikë e vjetër u kthye në një klub me muzikë live dhe kabare. Varur mbi shiritin e gjatë janë rreshtat e prerjeve të ftohtë, proshutat dhe të ngjashme, si dhe në një Salumeria të vërtetë.

Përmes Pasinetti 2

Rrethi Ripamonti

Mbyllet të dielave

tel [39] 02 56807350

Shtëpia 139

Nuk ka asnjë shenjë apo poster që thotë se është këtu, në këtë ndërtesë dykatëshe pa pretendime. Por kjo nuk është e zakonshme: koncerte, festa të lëshimit të albumeve dhe ekspozita. Kërkohet karta e anëtarit në derë. Më 4 Mars 2011, selia u mbyll nga Këshilli i Qytetit, me sa duket për arsye ligjore. Publiku i gjerë është mjaft i befasuar dhe një seri koncertesh në të gjithë qytetin për të protestuar kundër kësaj kërkese është propozuar për të Premten, 25 Mars.

Via Ripamonti 139

Rrethi Ripamonti

tel [39] 02 55230208

Shënim blu

Një ekskluzivitet i vetëm evropian i klubit legjendar të xhazit NY. Muzikë live çdo ditë: xhaz, por edhe emra të mëdhenj të bluzit, latinishtes, shpirtit etj. Bar, restorant dhe drekë e diel. Mbyllur qershor, korrik dhe gusht.

Via Pietro Borsieri 37

Isola e rrethit

Çdo ditë

tel [39] 02 69016888

'Jazz Saloon Jumpin'

Pak më larg në periferi, kjo mund të jetë qendra e natës në Milano ku kërceni vetëm në ritmin e jetës së xhazit. Një herë në javë, të Shtunave.

Viale Monza 140

Rrethi Viale Monza

Natën e së shtunës

tel [39] 334 3112926

Klubi i duhur

Këtu mund ta kaloni mbrëmjen në piano bar në katin e parë ose në diskotekë në bodrum. Krijimi elegant.

Fuente: klube xhaz


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*