Fluturime të lira

Gjej fluturimet më të mira me çmimet më të mira Isshtë e mundur falë faqeve të kërkimit dhe krahasimit të fluturimit që ekzistojnë në Internet dhe që shumë udhëtarë i përdorin për të kursyer dhe udhëtuar me një kosto më të ulët.

Fluturime të lira motor kërkimi

Duke përdorur motorin e mëposhtëm të kërkimit të fluturimeve të lira, ju mund të gjeni dhe blini biletën tuaj të avionit me çmimin më të mirë dhe me të gjitha garancitë. Është zgjidhja më e thjeshtë dhe më e shpejtë dhe ajo që ne rekomandojmë Absolut Viajes.

Por nuk ekziston vetëm ky opsion, ka shumë faqe të tjera në internet. Cilat janë më të mirat? Epo, pasi çdo udhëtar ka faqet e tij të preferuara, këtu do të paraqesim ato që na pëlqejnë më shumë:

 • kurs: agjencia e famshme e udhëtimeve në internet ju ofron të gjithë gamën e saj të fluturimeve me çmimet më të mira duke klikuar këtu.
 • eDreams: Një nga agjencitë më të mëdha të udhëtimit në botë, nëse dëshironi të gjeni një fluturim të lirë klikoni këtu.
 • Skyscanner Oneshtë një nga motorët më të përdorur dhe më të famshëm të kërkimit të fluturimeve në botë. Krahasoni midis mijëra opsioneve dhe gjeni fluturimin që po kërkoni me çmimin më të lirë duke klikuar këtu.
 • Kapeni: Ju mund të gjeni dhe krahasoni mijëra fluturime falë këtij motori kërkimi. Për të hyrë dhe prenotuar me çmimin më të mirë klikoni këtu
 • lilig: Në Liligo mund të gjejmë gjithçka që ju nevojitet për të rezervuar një fluturim të lirë me të gjitha garancitë. Kliko këtu
 • I fundit ju ofron një gamë të gjerë fluturimesh. Hyni këtu dhe krahasoni të gjitha çmimet për të gjetur fluturimin që po kërkoni.

Udhëtoni me aeroplan

Një nga mjetet më të sigurta dhe më të shpejta të transportit është aeroplani. Falë tij, ne mund të fillojmë të planifikojmë udhëtimin tonë të ardhshëm. Destinacionet mund të jenë aq të larmishme sa na lejon imagjinata jonë. Sigurisht, para së gjithash, është më mirë të fillojmë atje ku duhet ta bëjmë: të shikojmë fluturime të lira.

Nëse në vetvete, në pushime do të lëmë një buxhet të lartë, jo gjithmonë duhet të bazohet në fluturime. Sot ka shumë përparësi dhe ulje, ku mund të merrni disa fluturime me kosto të ulët, pothuajse pa u menduar.

[toc collapse=»e vërtetë»]

Avantazhet e rezervimit të një fluturimi në internet

Fluturime të lira

Një nga idetë më të mira kur bëhet fjalë rezervoni një fluturim në internet, është ta bësh atë rehat, pa ndihmën e askujt. Ne do t'i kushtojmë shumë kohë, por sepse duhet të krahasojmë dhe lexojmë të gjithë informacionin që na siguron interneti.

 • Kërkoni me shumë detaje: Së pari, ne duhet të kapim një motor kërkimi të mirë, si ai që ju ofrojmë. Nuk është e nevojshme diçka shumë e ndërlikuar, por të dimë se do të marrim pikërisht atë që po kërkojmë. Diçka e thjeshtë dhe e shpejtë që na e bën më të lehtë punën. A motor i mirë kërkimi do të ketë një kuti për të plotësuar nga origjina deri në destinacion. Po kështu, nisja dhe kthimi janë thelbësore për të pasur sukses me udhëtimin tonë. Në pak sekonda do të kemi në dispozicion të gjitha fluturimet e lira që kanë akoma vende.
 • ofertat: Padyshim, ofertat janë gjithashtu rendi i ditës. Pra, nuk dëmton të shikosh faqe të ndryshme në internet për të qenë në gjendje të krahasosh çmimet më të mira. Sigurohuni që në të gjitha ato, tarifat përfundimtare janë specifikuar mirë, të cilat do të pasqyrohen në çmim. Mos u tërhiqni nga ofertat e shkëlqyera, pa lexuar mirë shtypjen e imët.
 • Paqe e mendjes dhe rehati: Sigurisht që të gjitha këto do t’i bëjmë nga shtëpia. Një fundjavë, kur kemi më shumë kohë, mund të jetë koha ideale. Në këtë mënyrë, ne do të jemi në gjendje të lundrojmë në një mënyrë më të qetë, duke krahasuar të gjitha llojet e fluturimeve si dhe ofertat që na paraqiten. Me siguri në disa klikime do të keni gjithçka që ju nevojitet për një udhëtim të paharrueshëm.

Gjeni fluturime të lira për në destinacionin që dëshironi

Fluturim me kosto të ulët

Siç kemi përmendur më parë, para së gjithash është të mendojmë për destinacionin që duam të vizitojmë. Tani që e kemi vizualizuar, çfarë mund të bëjmë për të gjetur fluturime të lira?

 • lakueshmëri: Pa dyshim, fleksibiliteti i orareve është një nga armët tona më të mira që të jemi në gjendje të bëhemi mirë marrëveshje fluturimi. Mbani në mend se çmimet do të rriten kur të zgjedhim destinacione shumë të njohura dhe turistike. Në të njëjtën mënyrë, të gjithë e dimë kur janë sezonet e pikut dhe ndikimi që ata do të kenë gjithashtu në çmime. Me motorin tonë të kërkimit të fluturimeve, ju mund të zbuloni destinacione që as nuk i keni menduar, por me çmime vërtet të shkëlqyera. Një mënyrë për tu rrëmbyer dhe për të zbuluar vende unike.
 • Bleni fluturimin herët apo vonë?: Gjithmonë ka një dyshim të madh në këtë pyetje. Nuk është e lehtë të përgjigjesh. Kjo do të varet nga disa faktorë, por mund të themi se të dy rezervimet shumë më parë dhe shumë vonë mund të çojnë në një rritje të çmimit të biletës. Çfarë mund të bëjmë në këto raste ?. Epo, si rregull i përgjithshëm thuhet që më herët, rezervoni disa muaj më parë. Nga ana tjetër, më së voni, rreth tre ose katër javë para fillimit të udhëtimit tuaj. Sipas statistikave të agjencisë, përcaktohet se koha e saktë për të blerë një fluturim më të lirë është rreth 55 ditë më parë. Pas kësaj kohe, normat mund të rriten përsëri, kështu që gjithmonë jini shumë vigjilentë.
 • peshoreEdhe pse ndonjëherë mund të jetë një shqetësim, është gjithashtu një tjetër çelës për të gjetur fluturime me kosto të ulët. Padyshim, ka destinacione që i kërkojnë ato dhe, megjithëse na devijojnë në një vend tjetër, e rëndësishme është rezultati në Çmimi final. Një mënyrë e përsosur për të humbur në atë zonë që nuk e dinim dhe që do të na japë kohë për ta parë para se të largohemi përsëri.

Si funksionon motori i kërkimit të fluturimeve të lira

Pa dyshim, motori i kërkimit të fluturimit është një nga mjetet më të lehta për t'u përdorur. Mbase sepse ka vetëm ato kuti thelbësore që të jenë më koncize në kërkimin tonë. Së pari, ju do të tregoni origjinën. Ju ose mund të zgjidhni drejtpërdrejt aeroportin tuaj më të afërt, si dhe emrin e qytetit tuaj. Në të njëjtën mënyrë, do të duhet të bësh të njëjtën gjë saktësisht me destinacionin. Ai vend ku do të shijoni pushimet tuaja të merituara.

Pasi të plotësohet kjo, do të duhet të shkojmë të shohim ditët e fluturimit tonë. Do të shfaqet një kalendar, kështu që duhet të zgjidhni vetëm ditën specifike. Përveç kësaj, ju mund të zgjidhni nëse është një vajtje-ardhje ose vajtje-ardhje. E thjeshtë, apo jo? Epo, thjesht duhet të shtypni butonin, "Kërko" dhe kaq. Në këtë kohë do të shfaqet një përzgjedhje e hollësishme e të gjitha opsioneve. Uebfaqe të ndryshme që ju ofrojnë fluturimet më të mira me një çmim të shkëlqyeshëm. Kështu që ju mund të krahasoni dhe zgjidhni atë që ju përshtatet më shumë.

Destinacionet kryesore për të udhëtuar me aeroplan

Fluturime të lira për në Londër

Fluturime të lira për në Londër

Një nga destinacionet kryesore është Londra. Çdo vit ka shumë turistë që njohin kryeqytetin e Anglisë. Kështu, ju mund të gjeni fluturime të lira në Londër sa herë që dëshironi. Ka shumë kompani që i ofrojnë ato dhe kjo është arsyeja pse, nga motori i kërkimit mund të krahasoni të gjitha linjat ajrore, si dhe oraret dhe tarifat e tyre. Ndër më të spikaturit janë Vueling, Ryanair ose Air Europa. Për më tepër, ju keni nisje nga aeroportet kryesore dhe në disa orë gjatë ditës. Ju nuk keni asnjë justifikim të mundshëm për të mos shkuar!

Fluturime të lira për në Madrid

Në mënyrë të ngjashme, kryeqyteti i Spanjës pret shumë vizita. Fluturimet për në Madrid zakonisht janë më të lira që lënë gjënë e parë në mëngjes. Përveç kësaj, ditët e javës do të jenë gjithashtu thelbësore për të qenë në gjendje të shohim një ulje të çmimit përfundimtar. Për pak më shumë se një orë do të jeni në destinacionin tuaj.

Fluturime me kosto të ulët për në Barcelonë

Në Barcelonë do të takojmë aeroportin El Prat. Isshtë i dyti për nga madhësia në Spanjë, kështu që fluturimet dhe pasagjerët që e vizitojnë atë çdo ditë janë të panumërta. Ka tre zona ngritjeje si dhe një zonë uljeje. Ka disa kompani kombëtare, si dhe ndërkombëtare, kështu që do të jetë më e lehtë gjithmonë gjeni fluturime me kosto të ulët.

Fluturime të lira për në Paris

Fluturim me kosto të ulët për në Paris

fluturojnë për në ParisNe kemi ndërmarrje të ndryshme si Iberia, Air Europa, British Airway ose Vueling. Gjithmonë do të varet nga destinacioni dhe zona e mbërritjes. Parisi ka tre aeroporte. Charles de Gaulle, Orly dhe Beauvais. Të gjithë ata janë shumë mirë të lidhur me qendrën.

Si të fluturojmë me avion për në Romë

Udhëtim me aeroplan në Romë

Nëse ju doni fluturojnë për në RomëDuhet ta dini që ka dy aeroporte ndërkombëtare. Kjo sepse trafiku juaj i vizitorëve shtohet çdo vit. Disa nga kompanitë me kosto të ulët që vijnë janë Vueling, Ryanair ose Easyjet. Në to, gjithmonë mund të gjesh oferta për më pak se 30 europër sa kohë që mbani vetëm bagazhe dore. Barcelona, ​​Ibiza, Madridi ose Sevilja janë disa nga pikat kryesore për të pasur një fluturim të drejtpërdrejtë drejt Romës.

Siç mund ta shihni, ka shumë vende për t'u vizituar dhe shumë çmime të lira që ne mund t'i shijojmë. Thjesht duhet të zgjidhni ditët dhe të filloni të shijoni pushimet tuaja të merituara.