Pub-et për të parë futboll në Londër

Një atmosferë e gjallë përjetohet në shumë bare të Londrës

Një atmosferë e gjallë përjetohet në shumë bare të Londrës

Tifozët anglezë të futbollit dhe vizitorët fanatikë të futbollit në Londër kanë vendet më të mira në bare dhe baret për t'u takuar para një ndeshje, për të pirë birrë dhe për të kënduar këngë me zë të lartë nga ekipi i tyre i preferuar.

Pra, nëse nuk mund të blini një biletë për një lojë futbolli, mund ta shikoni ndeshjen në një nga TV-të në bare dhe të brohorisni për ekipin tuaj të preferuar.

Emirates Stadium Pub (Arsenal)

Ky pub është vendpushimi ideal për vendasit. Gooners , siç njihen tifozët e Arsenalit, i cili ndodhet vetëm pak në këmbë nga stadiumi. Ai gjithashtu dyfishohet si një muze i relikeve të ekipit, muret e të cilit janë të mbushura me foto me nënshkrime të famshëm që datojnë që nga vitet 1930.

Stamford Bridge Stadium Pub (Chelsea)

Tifozët e Chelsea, i cili është i vendosur në Stamford Bridge Stadium, e kanë këtë bar si pikë takimi përpara ndeshjes tradicionale. Ky bar pranë stacionit të tubit Fulham Broadway gjithashtu mbushet me tifozë në ditët e lojës dhe shërben disa nga birrat më të lira në Londër.

White Hart Lane Stadium Pub (Tottenham Hotspurs)

Ndodhet pak minuta nga stadiumi, ai mbushet ditët e ndeshjes duke e bërë disi të vështirë të shkosh për një birrë. Për të lehtësuar shërbimin e barit, ka një kopsht birre në zonë (me 3 bare) dhe është pub-i i zgjedhur në ditët me diell. Grills janë të ndezura kështu që ju të mund të gëzojnë një Barbecue too.

Pijetore shtëpie Craven (Klubi i Futbollit Fulham)

Pothuajse qoshe nga stacioni i tubit Putney Bridge, ky pub i zgjedhur për tifozët e Fulham para dhe pas ndeshjes është gjithashtu një gjë e domosdoshme për tifozët e historisë

Isshtë shtëpia e dikurshme e birrarisë më të vjetër në historinë e Fulham, që daton që nga viti 1629 dhe e zbukuruar me fotografi të kornizuara dhe copa gazetash; ai që daton madje në maj 1846.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*