Krishtlindje spektakolare në Niagara Falls

Niagara Falls ngjyrosje të lë pa frymë

Niagara Falls ngjyrosje të lë pa frymë

Vizitoni Falls Niagara Gjatë pushimeve të Krishtlindjeve është një mënyrë e shkëlqyeshme për të marrë më shumë vlerë të shtuar në qëndrimin tuaj Ujëvara e Niagaras, një qytet i vendosur në bregun perëndimor të lumit Niagara, që i përket krahinës së Ontario.

Dhe është se Krishtlindjet në Niagara Falls janë spektakolare, bora, ndriçimi i ujëvarave madhështore, Festa e Dimrit e Dritave përgjatë rrugës ... gjithçka është e mrekullueshme!

Tërheqja qendrore është ndriçimi fantastik i Parkway Niagara dhe Ishujt Dufferin si pjesë e Festivalit Dimëror të Dritave. Në këtë mënyrë, Niagara Falls duket spektakolare natën, ndërsa të gjitha dritat e natës vezullojnë dhe shkëlqejnë.

Nëse jeni duke kërkuar një përvojë unike për festimet e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri, pse të mos shkoni në patinazh në akull ndërsa shijoni një pamje të lë pa frymë?

Atëherë opsioni i domosdoshëm është të drejtoheni në një nga restorantet e tij për tu ngrohur me një çokollatë të nxehtë, pemë ose raki.

Historia e Festivalit të Dritave

Kjo ngjarje i ka rrënjët që nga vitet 1900. Në vitet e para kur energjia elektrike u bë e disponueshme, rrethet e biznesit të vogël ndezën dritat me ngjyra të ndërtesave nëpër rrugë për të tërhequr blerësit.

Në vitin 1918, Ujëvarat e Niagara u bënë vendi i parë që u ndriçua nga rëniet, kështu që Festivali i Dritave filloi në Niagara Falls, ku ishte planifikuar një paradë notash e zbukuruar me drita me ngjyra.

Në vitin 1925, Festivali i Dritave u bë një çështje me të vërtetë ndërkombëtare me festimet që ndodhnin në Niagara Falls.

Në Mars 1985, qyteti i Niagara Falls ndryshoi emrin e ngjarjes së tij nga Festivali i Dritave në Festivali Dimëror i Dritave në mënyrë që të theksonte temën e dimrit.

Sot, Festa e Dimrit e Dritave vazhdon të zhvillohet. Përveç ndriçimit gjatë natës të Ujëvarave të Niagara-s, shumë qindra shfaqje të dritave të rrugëve dhe parkut që përmbajnë dhjetëra mijëra drita ka me bollëk në të dy anët e kufirit.

Ajo është rritur çdo vit, me atraksione të shtuara, koncerte dhe shfaqje të mrekullueshme të dritës që tani rivalizojnë vetë ndriçimin e rënieve si atraksionin kryesor turistik.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*