Ide për të festuar fundin e vitit në Washington DC

Fishekzjarre të mahnitshme nën monumentet ikonike të kryeqytetit amerikan

Fishekzjarre të mahnitshme nën monumentet ikonike të kryeqytetit amerikan

A nuk ka plane për të Nata e Vitit të Ri në Shtetet e Bashkuara ? Kryeqyteti i SHBA, Uashington DC, ka shumë festime të Vitit të Ri.

Këtu janë disa sugjerime për mënyrat për të mirëpritur vitin 2014 në Washington DC, Maryland dhe Virginia. Shumë ngjarje kërkojnë rezervime, prandaj sigurohuni që të telefononi përpara dhe të kontrolloni për orare specifike.

• Merrni një dalje në det përgjatë lumit Potomac në anijen Odyssey ose Shpirtin e Uashingtonit për një natë të paharrueshme të Vitit të Ri me një mbrëmje darke dhe vallëzimi ndërsa shijoni pamjet e horizontit të kryeqytetit të vendit.

• Merrni të gjithë familjen në një ngjarje të Natës së Parë në Maryland ose Virginia. Telefononi në Vitin e Ri ndërsa shijoni muzikë dhe argëtim lokal. Dhe pastaj mund të shihni fishekzjarret në Aleksandri ose Annapolis.

• Po kërkoni një vend të qetë dhe romantik të Vitit të Ri? Një vakt i mirë është një domosdoshmëri në një nga restorantet më të mira në zonën e Uashington, DC. Shumë nga këto restorante ofrojnë menu të veçanta dhe argëtim. Shumica kërkojnë rezervime paraprake.

• Kënaquni me muzikë ose teatër të drejtpërdrejtë - merrni pjesë në një koncert, të tillë si New Year Eve Jazz në Qendrën Kennedy, një shfaqje e stilit të New Orleans në Hamilton, ose një aheng i gjallë në Georgetown Washington Harbour.

• Merrni pjesë në një mbrëmje të Vitit të Ri në Georgetown Waterfront, merrni pamje të lë pa frymë të lumit Potomac dhe shijoni një shumëllojshmëri ushqimesh, pije dhe argëtimi.

• Merrni më 1 janar 2014 ndërsa vallëzoni natën larg në një nga diskotekat më të mira në Uashington DC.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*