India, një vend plot pasuri

Definitivisht për njerëzit që e gjejmë veten duke jetuar në territorin perëndimor, skulptura lindore është një mënyrë për të qenë në gjendje të vëzhgojmë të gjitha llojet e kulturave dhe zakoneve që janë shumë të ndryshme nga ato që mbajmë në jetën tonë të përditshme, diçka në të cilën ne me të vërtetë e analizojmë India. Theshtë vendi që bie më shumë në sy.

Bombei

Pasuria mijëvjeçare që duhet të zbulojmë në Indi është shumë, pasi përveç se është një ekonomi e mundshme në rritje, dhe është një vend që revolucionarizoi mënyrën e të parit të gjërave nëpër botë me pavarësinë e saj paqësore, India është një vend Lindor që është duke u bërë gjithnjë e më të rëndësishme për botën.

Për fat të keq, India ka disa vende që janë në kontrast, pasi që ndërsa në disa qytete të mëdha jetohet niveli më i lartë teknologjik, në të tjerët ekziston vetëm varfëria, një çështje që duhet të zgjidhet shpejt nga autoritetet e vendit.

Bangalore

Numri i madh i racave, kulturave, feve, zakoneve demonstrojnë cilësinë e njerëzve që janë atje, pasi që të qëndrosh paqësor me kaq shumë dallime është një çështje mjaft e ndërlikuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*