Blini gurët e çmuar në Indi

Luksi që vjen nga zotërimi i një xhevahir o gur i çmuar gjithmonë do të jetë dobësia e koleksionistëve të ndryshëm. Shumë herë kemi arritur të zbulojmë se disa nga këto koleksione kanë arritur shuma astronomike parash që jo të gjithë do të guxonin të paguanin. Në fund të fundit, në botën e miliarderëve kjo lloj çështje duket se është gjithnjë e më e zakonshme, kjo është arsyeja pse në Indi mund të gjeni shumë prej gurëve më të shtrenjtë dhe luksoz që janë njohur, lehtë disa prej tyre do të përfundojnë duke ju magjepsur.

Në disa raste të kaluara ju kemi thënë që bizhuteri indiane vazhdon të zgjerohet dhe konsiderohet sot si një nga prodhuesit më luksozë në botë. Për shembull, një nga qendrat e bizhuterive të vendit është Jaipur, në shumë argjendari, si dhe në tregje mund të gjeni një larmi të madhe gurësh të llojeve të ndryshme si macet, akuamarinat, ametistët, koralet, krizoberilin, kristalet e shkëmbinjve, kuarcin e tymosur, kuarcin aventuriti, kuarcin rozë, smeraldët, diasprat, labradoritet, lapis lazulis, sytë e maceve, sytë e tigrit, gurët e hënës, rubinët, tanzanitë, turmalinat dhe safirët, për të përmendur disa prej gurëve të çmuar më komercialë.

Importantshtë e rëndësishme të përmendet se blerja e gurëve të çmuar është India janë shumë të zakonshme. Nëse jeni një person që dini për bizhuteri, atëherë mund t’i afroheni staneve vetë pasi mund të merrni bizhuteri me çmime shumë të lira. Tani, për të shmangur llojet ose mashtrimet, është më së miri punësoni një ndërmjetës ose ndërmjetës, i cili është një person i cili është i ngarkuar me negocimin me shitësit. Sigurisht, shërbimi i këtij personi specialist padyshim që rrit çmimin përfundimtar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1.   Jose Juan Espinosa dijo

  Ne jemi një prodhues bizhuterish me shpërndarje serioze në Shtetet e Bashkuara. Ne jemi duke kërkuar për një furnizues me shumicë guri për të punuar me të. Ne po ua dërgojmë këtë mesazh të saktë disa kompanive si ju që na janë rekomanduar. Ne nuk bëjmë blerje përmes faqeve të shitjes me pakicë në internet. Për shkak të procesit dhe vëllimit tonë të blerjes, ne nuk mund ta bëjmë këtë. Porosia më poshtë është thjesht një porosi provë për të parë çmimin tuaj me shumicë dhe kohën e dorëzimit.
  Pranë secilit artikull, përgjigjuni me çmimin për sasinë dhe kohën e dorëzimit në Shtetet e Bashkuara dhe Meksikë. Nëse dëshironi mundësinë për të punuar me ne, kështu do të duhet të fillojmë. Ne mund t'ju sigurojmë një kartë krediti për të ngarkuar ose paguar përmes Paypal sapo të marr miratimin për porosinë. Në mënyrë që unë të marr aprovimin, do të më duhet që ju të përgjigjeni SAKTSISHT siç kam drejtuar këtu. Ne do të bëjmë biznes vetëm me njerëz që na përgjigjen sipas udhëzimeve. Unë nuk mund dhe nuk do ta ndryshoj procedurën.

  Nëse porosia juaj miratohet, ne do ta bëjmë këtë porosi dhe pastaj do t'ju ofrojmë një listë shumë më të gjerë me shumë më shumë larmi dhe vëllime që ju të përgjigjeni në të njëjtën mënyrë. Siç e përmenda, ne po kërkojmë një burim për të pasur një marrëdhënie biznesi afatgjatë.

  Aftësia juaj për të demonstruar sa më poshtë në përgjigje të këtij mesazhi është kritike në mënyrë që të konsideroheni për këtë biznes:
  -Aftësia për të ndjekur udhëzimet
  -PUNONI SAKTSISHT se si duam të punojmë
  -Besueshmëria
  -Artësia,
  -Përgjegjësia
  -Besueshmëria
  -Prodhimi i një cilësie jashtëzakonisht të lartë

  Criticalshtë kritike që gurët të jenë:
  -Kalibruar saktësisht - madhësia e saktë e saktë që specifikojmë - E SAKT
  -Vrimat për tel / tel janë shpuar në mënyrë korrekte në mënyrë që ato të mos jenë shumë të holla dhe gurët të thyhen
  -Të gjitha prerjet specifikohen saktësisht siç i kam treguar në fotot e bashkangjitura

  Më poshtë është urdhri i provës
  -6 X 9 mm (prerë si foto e etiketuar)
  –Kuarci i Bardhë - 300
  –Citrine - 100
  –Pink SWY Crystal - 50

  -7X11 (prerë si foto e etiketuar)
  –Kuarci i Bardhë - 300
  –Citrine - 100
  –Pink SWY Crystal - 50

  -5 X 10 (prerë si foto e etiketuar)
  –Kuarci i Bardhë - 300
  –Citrine - 100
  –Pink SWY Crystal - 50

  Sfera -5 mm (prerë si foto e etiketuar)
  –Perla - 100
  –Kuarci i Bardhë - 100

 2.   lërim agustin dijo

  T W SHKRUA NGA BOLIVIA T TO JU OFRONI P SR SHITJE GURI STROMATOLIT.JU FALEMINDERIT 4 P RESR P RESRGJIGJEN TUAJ.
  ATTE AGUSTIN