Cilat janë faqet më të mira të blerjeve në internet në Indi?

Ebay.në

Këtë herë do të dimë se cilat janë më të mirat faqet indiane të blerjeve në internet. Le të fillojmë duke përmendur flipkart.com, një portal që na lejon të blejmë libra, celularë, laptopë, pajisje kompjuterike, aparate fotografikë, filma, muzikë, televizorë, frigoriferë, MP3 player, etj. Flipkart.com konsiderohet të jetë agjenti më i madh i tregtisë elektronike në vend.

Ne gjithashtu duhet të tregojmë rastin e Ebay.në, Versioni Indian i dyqanit më të popullarizuar në botë për blerjen dhe shitjen. Ebay ofron pasi ju i dini mirë produkte të reja dhe të përdorura në një gamë të gjerë kategorish.
Pozicioni i tretë është për Tradus.in, një portal në pronësi të Ibibo, ku ne mund të blejmë libra, rroba, telefona celularë, kamera, orë, pajisje, ndër të tjera.

Shopclues.com është një portal ku mund të blejmë kamera, pajisje kompjuterike, telefona celularë, dhurata, bizhuteri, produkte kozmetikë, lodra, rroba dhe libra.

myntra.com është një portal me pakicë ku ne mund të blejmë produkte të modës si bluza, këpucë, orë, ndër të tjera.

Vendi i gjashtë është për HomeShop18.com, një portal ku do të gjejmë pajisje kuzhine, kamera, telefona celularë, laptopë, dhurata, veshje, etj.

yebhi.com Konsiderohet si një nga destinacionet më të mëdha të blerjeve për sa i përket modës. Këtu kemi mundësinë për të blerë këpucë, veshje, bizhuteri, çanta, etj.

snapdeal.com është një portal ku mund të gjejmë oferta të përditshme të restoranteve, llixhave, udhëtimeve, si dhe një larmi produktesh. Ju do të jeni të interesuar të dini se transporti është falas.

Pozicioni i nëntë është për pepperfry.com, portal për shitjen e veshjeve për burra dhe gra, pajisje për dekorimin e shtëpisë, bizhuteri, parfume, kozmetikë, mobilje, çanta, etj.

Më shumë informacion: Blerja në Lisbonë

Fuente:  Gjëra Indi Falas

Foto: Dreka e teknologjisë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1.   Alejandro Lopez Palma dijo

  A është e besueshme të blini një kompjuter portativ nga flipkart? Po mendoj të blej një model që nuk tregtohet në Spanjë.

 2.   lalit gulwani dijo

  Flipcart, Snapdeal, Amazon, janë tre vendet kryesore për blerjet online në Indi dhe ato janë shumë të besueshme.

 3.   Angie Paola dijo

  Mirëmëngjes, shpresoj se mund të më ndihmoni në këtë situatë, çfarë ndodh është që unë do të shkoj në një fondacion që sapo ka filluar në Indi, dhe duke qenë atje do të duhet të blej atë që nevojitet për të ndihmuar disa njerëz, por atë që unë do të blej Unë nuk do ta gjej në këtë vend dhe do të duhet të blej në internet, pyetja ime është, në Indi përveç një karte krediti a ka ndonjë mënyrë tjetër për të blerë në internet?

  Mirëdita, shpresoj se ata mund të më ndihmojnë me situatën time, ajo që ndodh është që unë do të shkoj në një fondacion që sapo fillon në Indi, dhe ndërsa atje do të duhet të blej atë që është e nevojshme për të ndihmuar disa njerëz, blej nuk e gjen në këtë vend dhe unë do të duhet të blej në internet, pyetja ime është, a ka ndonjë mënyrë tjetër blerjeje në internet në Indi përveç kartës së kreditit?