Fustane nusërie në Indi

një Boda Undshtë padyshim një moment shumë i veçantë në jetën e të gjithë njerëzve të përfshirë, dhe ne nuk po i referohemi vetëm një çiftDuhet përmendur gjithashtu për familjen dhe miqtë që janë të ftuar në këtë ngjarje, të cilët padyshim do të dëshmojnë një nga momentet më të rëndësishme në jetën e një çifti. Për këtë arsye, zakonisht kërkohet që të gjithë personat e përfshirë të paraqiten të veshur në një mënyrë që preferohet për këtë rast.

Në rastin e Indisë, siç e dini mirë, dasmat nuk festohen si në Perëndim. veshje tradicionale për dasma hindu janë saree tradicionale. Normalisht saritë e veshura nga nuset janë të kuqe. Ngjyra e kuqe e saris simbolizon jo vetëm pasionin, por edhe gëzimin, fatin dhe prosperitetin. Vlen të përmendet se në disa dasma hindu ju gjithashtu mund të shihni fustane nusërie në të bardhë ose krem. Guests mund të veshin sari të çdo ngjyre.

L fustane nusërie hindu Ka një dimension prej 5 metrash pëlhure, dhe 1 metër të gjerë. Ato janë bërë në bazë të mëndafshit, me vija të qëndisura në ngjyra ari ose të kuqe. Kjo veshje është e mbështjellë rreth trupit në të njëjtin stil si një sarong. Vlen të përmendet se saree gjithashtu mbulon supet dhe madje edhe kokën në formën e një vello.

Zakonet dhe traditat e Indisë gjithmonë na befasojnë dhe mahnitin, duke ndryshuar shumë nga ato perëndimore.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1.   Sabi dijo

  Sachaa Pyar !!!!

 2.   indiane dijo

  nivel i tmerrshem

 3.   indiane dijo

  Unë di të menaxhoj por nuk kam asgjë për të kritikuar

 4.   sofia dijo

  Më pëlqejnë kostumet indiane dhe mund të flas Sacha Oli Bernet

 5.   marisol alcasar dijo

  Jo pzzh ato janë shumë të bukura, fustanet janë shumë të bukura, vdd mori një 10 hahaha mirupafshim dhe më shto me
  nga: marisol… .. !!!! ♥

 6.   marisol alcasar dijo

  Veshjet në Indi zakonisht bëhen nga pambuku, byrynxhyk dhe mëndafshi me ngjyra të ndryshme. Por në përgjithësi, veshja duhet të kushtëzohet nga faktorë klimatikë dhe gjeografikë, përveç faktorëve kulturorë, pasi ndikon kasta, të cilës i përket dikush, kryesisht ajo që lidhet me materialet e veshjeve dhe zbukurimet.

  😛
  😛
  😛
  😛
  🙂
  🙂
  🙂

  😀
  😀
  😀

 7.   i butë dijo

  Jam i magjepsur nga moda indu, është kaq elegante
  muzika e tij eshte e bukur. Unë mendoj se ata janë një vend i bukur dhe gjithashtu një kulturë shumë e mirë që do të doja të dija më shumë rreth Indisë
  .

 8.   adrienuxiax dijo

  Unë dua saree Unë uroj që një ditë mund të veshin një, mirëmëngjesi të gjithë!