Karakteristikat e Kalkutës

Një nga shtetet më të rëndësishme në Indi është padyshim ai i West Bengal një vend kryeqyteti i të cilit është qyteti i Kalkuta, i katërti më i madh në të gjithë indinë, kështu që ndoshta siç po imagjinoni se nuk është destinacionet kryesore turistike të këtij vendi plot kultura, rekreacioni, festa, feja ndër atraksionet e tjera.

kalkuta

Aktualisht ai është një qytet shumë i gjallë dhe i njohur në botë, është i njohur edhe si kryeqyteti kulturor i indisë dhe gjithmonë flitet për të qenë një vend shumë i gjallë, me një numër të madh të traditave që i demonstrohen botës për gëzimin e njerëzve që jetojnë në të.

Në këtë vend ka shumë njerëz që i përkushtohen vetes për ta vizituar atë për të shijuar pak kulturën e vendit, dhe në disa raste ka shumë drejtues dhe njerëz të biznesit që do të kalojnë disa kohë në vend, prandaj edhe ata që ata po mendojnë të bëjnë Turizmi i biznesit ata mund ta mendojnë Kolkatën si një destinacion për ta njohur dhe shijuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1.   juaj dijo

    Ajo që vërtet dëshiroja të dija ishte se cilat ishin karakteristikat e tyre ekonomike, sociale dhe kulturore, por edhe kështu, faleminderit, unë do të vazhdoj të shikoj BYE