Nimbu Pani: pije tipike e Indisë

Lëngu i katër limonëve ose limonit, një litër ujë, sheqer ose mjaltë, ujë trëndafili dhe nëse doni një kripë krijoni një pije e shijshme dhe freskuese limoni e njohur në Indi si Nimbu Pani.

nimbupani

Përdoret për të shoqëruar vaktet dhe është krejt indigjene në Indi.

Meqenëse temperaturat e larta pjesën më të madhe të kohës shoqërojnë një vizitë në Indi, Nimbu Pani është ideal kur përpiqeni të shuajnë etjen tuaj.

Shtë një përzierje kryesore e gastronomisë së këtij vendi, sepse ata madje e preferojnë atë sesa një pije të gazuar.

Që vërtet të kënaqeni me shijet e kuzhinës indiane, mos harroni ta provoni pasi rekomandohet shumë dhe sigurisht që ka një shije të shkëlqyeshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1.   Shikha dijo

  Unë e kam provuar këtë pije. Eshte shume e mire. Por njerëzit që nuk e kanë provuar kurrë me siguri së pari thonë se është e neveritshme. Epo nuk është, kaq e mrekullueshme.

 2.   Lalo dijo

  vdes

 3.   MANUAL dijo

  Isshtë një lëng limoni i aromatizuar me trëndafila dhe disi i ëmbël për shkak të kripës.India, një vend me 1200 milion banorë, ka një larmi të madhe ushqimesh dhe pije.

 4.   DANIELA dijo

  A MUND T’I M T THONI P INRBRSIT?