Grupet më të mira Rock Australiane

AC DC

Këtë herë ne do të takojmë kryesore bende australiane rock. Le të fillojmë duke përmendur Reaktiv, grup rock nga Melbourne, i cili lëshoi ​​albumin e tij debutues Get Born në 2003.

Do por parte Tatuazh trëndafili është një rock / blues / hard, i udhëhequr nga Angry Anderson. Repertori i tij përfshin këngë të tilla si "Ne nuk mund të rrahemi", "Scarred for Life" dhe "Bad Boy for Love". Shtë një nga emblemat e tingullit Australian rock të viteve 60-të.

Gurus hoodoo është një grup rok themeluar në 1981 në Sidnei në 198, nga Dave Faulkner, Richard Grossman, Mark Kingsmill dhe Brad Shepherd. Disa nga albumet e tij më të famshëm janë Mars Needs Guitars!, Blow Your Cool! dhe Magnum Cum Louder.

AC / DC është një grup hard rock i formuar në Sidnei në 1973 nga vëllezërit Malcolm dhe Angus Young. Ndër albumet e tij më të njohura gjejmë Let There Be Rock, Powerage, If You Want Blood (You've Got It), Back in Black dhe Highway to Hell. Grupi ka shitur më shumë se 200 milion albume në të gjithë botën, dhe ata janë konsideruar si një nga grupet më të mira hard rock të të gjitha kohërave.

INXS ishte një bandë e re, e themeluar në 1977 në Perth, dhe e përbërë nga vëllezërit Farriss (Andrew, Jon dhe Tim), Kirk Pengilly, Garry Gary Beers dhe Michael Hutchence. INXS ishte jashtëzakonisht popullor në vitet 80 dhe 90 falë këngëve "Mëkati Origjinal", "Të Duhet Sonte", "Djalli Brenda" dhe "Ndjesia e Re".
Vaj mesnate

Vaj mesnate është një grup australian rock i njohur për tingullin e tyre të veçantë hard-rock, performancat intensive live dhe aktivizmin e hapur politik.

Ne gjithashtu duhet të tregojmë rastin e grupimit Karrige argjendi.

Informacione të mëtejshme: Muzikë indiane Australiane


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

bool (e vërtetë)