Filma me më shumë fitim në Bollywood

3 Idiots

Bollywood Shtë një nga industritë më të fuqishme në kinema. Qindra prodhime filmike bëhen në Indi çdo vit. Sot do të takojmë filmat me fitimin më të lartë të të gjitha kohërave.

Le të fillojmë duke përmendur 3 Idiots, një film që mblodhi 385 milion rupi. Jo vetëm që ishte një sukses komercial, por ishte edhe një film shumë i vlerësuar nga kritika. 3 Idiot është një komedi e lehtë dhe e lumtur e vitit 2009, drejtuar nga Rajkumar Hirani. Filmi paraqiti pjesëmarrjen e Aamir Khan, Kareena Kapoor, Sharman Joshi dhe R. Madhavan.

Në vendin e dytë gjejmë Ek Tha Tiger, një film që arriti të fitonte 310 milion rupi. Ky film aksion-romancë 2012 u drejtua nga Kabir Khan. Filmi paraqiti Salman Khan, Katrina Kaif, Ranvir Shorey dhe Girish Karnad.

Yeh Jawaani Hai Deewani është një film i vitit 2013 që arriti të fitonte 300 milion rupi. Filmi është një komedi romantike e drejtuar nga Ayan Mukerji dhe luan Deepika Padukone, Ranbir Kapoor, Aditya Roy Kapoor dhe Madhuri Dixit.

Dabangg 2 është një film i vitit 2012 që arriti të fitonte 251 milion rupi. Isshtë vazhdimi i filmit Dabangg. Filmi është i zhanrit aksion dhe u drejtua nga Arbaaz Khan. Vlen të përmendet se filmi luajti Salman Khan, Sonakshi Sinha, Prakash Raj dhe Vinod Khanna.

Rojë personale është një film i vitit 2011, i cili arriti të fitonte 230 milion rupi. Pavarësisht marrjes së vlerësimeve të shumta, filmi u bë një sukses në arka. Shtë një film aksion me regji të Siddique, xhirimi i tretë i filmit Malaj me të njëjtin emër. Do të jeni të interesuar të dini se në film luanin Salman Khan, Kareena Kapoor, Raj Babbar dhe Asrani.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*