Filma të Serive B Bollywood

Shi Terrori Brenda

Bollywood është i njohur për bërjen e sukseseve të mëdha tregtare, megjithatë ne gjithashtu gjejmë Filma B. Le të zbulojmë se cilat janë më të mirat. Le të fillojmë duke përmendur Shi: Terrori Brenda, një thriller erotik nga 2005, ku ka shumë skena erotike midis Meghna Naidu dhe Himanshu Malik. Filmi u drejtua nga Amol Shetge.

Ne gjithashtu duhet të tregojmë rastin e Wafa: Një histori vdekjeprurëse dashurie, një film i vitit 2008, me protagonistë Rajesh Khanna dhe Laila Khan. Filmi u drejtua nga Rakesh Sawant.

bum është një film me pornografi të butë, konsiderohet të jetë debutimi i Katrina Kaif, dhe gjithashtu me protagonist Gulshan Grover. Filmi i vitit 2003 ka shumë skena të zjarrta. Filmi eksploron përfshirjen e botës së modës në krim. Vlen të përmendet se ajo u drejtua nga Kaizad Gustad.

Haseena - E zgjuar, seksi, e rrezikshme është një film i vitit 2006 me protagonistë Eesha Koppikar, Preeti Jhangiani, Tara Sharma dhe drejtuar nga Vicky Ranawat. Filmi ka skena të zgjuara.

Hawas është një përshtatje e filmit amerikan Të pabesë. Filmi i ngarkuar me skena erotike u drejtua nga Karan Razdan. Filmi luajti Shawar Ali dhe Tarun Arora.

Tauba tauba është një film i vitit 2005, me regji të TLV Prasad dhe me protagonistë Antara Mona Lisa Biswas, Amin Gazi dhe Payal Rohatgi.

Në fund duhet të përmendim Sheesha, një film i vitit 2005, i cili u drejtua nga Ashu Trikha dhe luajti Neha Dhupia, Sonu Sood, Elidh MacQueen, Nijju Mavani, Nares Ngamseera, Vivek Shaq dhe Robert Slater.

Më shumë informacion: Karakteristikat e filmit Bollywood

Fuente: The Times of India

Foto: Hindisht 4 u 2


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*