Типични марокански слатки и десерти

Слика | Пиксабеј

Еден од аспектите што најдобро ја претставува културата на една земја е нејзината гастрономија. Оној од Мароко има големо богатство на состојки и разновидни јадења поради мноштвото културни размени што земјата ги имала со другите народи низ историјата како што се Берберите, Арапите или медитеранската култура.

Според тоа, станува збор за префинета, но едноставна гастрономија, во која се издвојува мешавината на слатки и солени вкусови, како и употребата на зачини и зачини.

Но, ако мароканската гастрономија е позната по нешто, таа е по исклучителните десерти. Доколку сте страствени за готвењето и имате сладок заб, не пропуштајте го следниот пост каде прегледуваме некои од најдобрите слатки во Мароко.

Кои состојки се користат во мароканските колачи?

Мароканските слатки се прават главно од брашно, гриз, ореви, мед, цимет и шеќер. Мешавината на овие состојки резултираше со многу популарни рецепти кои рапидно се проширија низ целиот свет.

Во разновидната книга со рецепти за мароканските слатки има многу јадења, но ако никогаш не сте ги пробале нивните специјалитети, не можете да ги пропуштите овие деликатеси.

Топ 10 марокански слатки

баклава

Еден од theвездените десерти на блискоисточната кујна што ги премина границите. Неговото потекло е во Турција, но како што се шири низ целиот свет, се појавија различни сорти кои вклучуваат различни видови ореви.

Се прави со путер, тахини, цимет во прав, шеќер, ореви и фило тесто. Последниот чекор по готвењето е да го капете во мед за да добиете десерт со многу карактеристичен сладок вкус во комбинација со крцкава текстура што се добива со употреба на ореви и тесто фило.

Рецептот е многу едноставен и лесно можете да го подготвите дома. За да го сервирате, треба да се исече на мали делови затоа што е прилично конзистентен десерт. Иако не доаѓа од Магреб, тоа е едно од најпотрошените слатки во Мароко.

Сефа

Слика | Википедија од Индијана Јоунс

Една од најпопуларните марокански слатки, особено кај децата, е Сефа. Тоа е јадење толку сакано во земјата што има своја солена и слатка верзија. Обично се прави по повод посебни датуми, на семејни собири, кога се раѓа бебе, па дури и на свадби.

Покрај тоа, многу е едноставно да се подготви така што не бара да поминувате многу време во кујната. Може дури и да се јаде како појадок, бидејќи ова јадење е богато со сложени јаглехидрати кои создаваат долготрајна енергија, што обезбедува сè што ви треба за да се соочите со долг ден на работа.

За да ја подготвите слатката верзија на Seffa, сè што ви треба е малку кускус или тестенини од ориз, путер, исечени бадеми, шеќер за јадење и цимет. Сепак, има и такви кои додаваат урми, кора од лимон, чоколадо, ф’стаци или захаросан портокал бидејќи е јадење што може да се прилагоди на вкусовите на семејството со додавање други состојки.

Сефа е една од најздравите марокански слатки бидејќи кускусот содржи голема количина на растителни влакна, идеални за чистење на организмот. Покрај тоа, бадемите имаат голема количина калциум. На кратко, дел од Seffa е многу препорачана опција за полнење на батериите на здрав и вкусен начин.

Рогови на газела

Слика | Окдиарио

Друго од најтипичните марокански слатки се рогови кабалгазал или газела, своевидна ароматична кнедла исполнета со бадеми и зачини чија форма потсетува на роговите на ова животно што во арапскиот свет е поврзано со убавина и елеганција.

Овој познат закривен десерт е едно од најтрадиционалните марокански слатки и често е придружено со чај во посебни прилики.

Неговата подготовка не е многу комплицирана. За крцкавото тесто се користат јајца, брашно, путер, цимет, шеќер, сок и кора од портокал. Од друга страна, мелените бадеми и водата од цвет од портокал се користат за пастата во внатрешноста на роговите на газелата.

Сфењ

Слика | Храна со марокин

Познат како „марокански хуро“, sfenj е една од најтипичните марокански слатки, која може да ја најдете на многу улични тезги во кој било град во земјата.

Поради својата форма, наликува на крофна или крофна и се служи со мед или шеќер во прав. Мароканците го земаат како аперитив, особено во средината на утрото придружено со вкусен чај.

Состојките што се користат за правење на сфењ се квасец, сол, брашно, шеќер, топла вода, масло и шеќер за шеќер се попрсуваат одозгора за да се украсат.

Briwats

Слика | Пиксабеј

Друго од највкусните јадења од кујната во Алахуита се бривати, мали грицки лиснато тесто што може да се полнат и со солени тестенини (туна, пилешко, јагнешко ...) и слатки и обично се служат на банкети и забави.

Во својата зашеќерена верзија, бриватите се едни од најтрадиционалните марокански слатки. Тоа е мала торта во форма на триаголник и неговото крцкаво тесто е многу лесно да се подготви. Што се однесува до полнењето, за нејзина подготовка се користат вода од цвет од портокал, мед, цимет, бадеми, путер и цимет. Воодушевување!

Трид

Друга од најпопуларните марокански слатки е тридот, кој е познат и како „тортата на сиромавиот“. Обично се зема за време на појадок придружена со чаша чај или кафе. Едноставно, но сочно.

Чебакијас

Слика | Окдиарио

Поради нивната висока нутриционистичка моќ, чебакиите се едни од најпопуларните марокански слатки што го кршат постот во Рамазан. Тие се толку популарни што е многу вообичаено да ги најдете на кој било пазар или слаткарница во земјата и најдобриот начин да ги вкусите е со кафе или чај од нане.

Тие се прават со тесто од пченично брашно што се става во форма да се пржи и се служи во валани ленти. Оригиналниот допир на чебакија го даваат зачините што се нанесуваат на него, како што се шафран, суштина од цвет од портокал, цимет или мелен анасон. И на крај, овој десерт е прелиен со мед и наросен со сусам или семе од сусам. Воодушевување за оние кои сакаат десерти со интензивен вкус.

Канафех

Слика | Вганиш

Ова е една од најнеодоливите ситни марокански слатки. Крцкаво однадвор и сочно одвнатре, ова е вкусно блискоисточно печиво направено со ангелска коса, разјаснет путер и акави сирење внатре.

Откако ќе се свари, канафето се наросува со сируп со мирис на розова вода и се попрскува со мелени ореви, бадеми или ф'стаци. Овој деликатно вкусен десерт е вистинско уживање и ќе ве пренесе на Блискиот исток уште од првиот залак. Се зема особено во празниците на Рамазан.

Макруд

Слика | Википедија од Морад Бен Абдалах

Иако неговото потекло се наоѓа во Алжир, макрудот стана едно од најпопуларните марокански слатки и е доста честа појава во Тетуан и Оуда.

Се карактеризира со форма на дијамант, а неговото тесто се прави од гриз од пченица, кој се пржи по полнење со урми, смокви или бадеми. Конечниот допир се дава со капење на макрудот во мед и вода од цвет од портокал. Вкусно!

Феќас

Слика | Занаетчиски блог

Друго од мароканските слатки што се служат на сите видови забави се феканите. Станува збор за крцкави и наздравени колачиња кои се прават со брашно, квасец, јајца, бадеми, вода од цвет од портокал и шеќер. Тие можат да се јадат сами или со додавање на суво грозје, кикирики, анасон или семе од сусам во тестото.

Феканите се карактеризираат со нивниот благ вкус погоден за сите непца. Во Фез е традиција да се служат парчиња фека со сад млеко како појадок за деца. За возрасните, најдобра придружба е многу топол чај од нане. Нема да можете да пробате само едно!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*