Planet me fëmijë në Madrid

planet me fëmijë në Madrid

L planet me fëmijë në Madrid ato gjithashtu mund të jenë më të ndryshmet. Ndonjëherë duhet të qëndrojmë në qytet dhe mendojmë se mund të bëhet mërzitje për të vegjlit në shtëpi. Asgjë nuk mund të jetë më larg së vërtetës! Ekzistojnë gjithashtu mundësi shumë të ndryshme për tu argëtuar çdo ditë.

Nëse doni të kaloni ca bukur ditët e familjes, dhe gjithmonë duke menduar për mirëqenien e më të voglës së shtëpisë, nuk mund të humbni të gjitha opsionet që përmendim. Ju do të shihni se si ata kënaqen në çdo moment dhe ju kur i shihni kaq të lumtur. Vendosni këto vende në axhendën tuaj!

Dhomë arratisje por tip familjar

I ashtuquajturi 'Dhoma e arratisjes'. Me siguri ju i njihni ata dhe madje keni luajtur me raste, pasi që qytetet e mëdha kanë zgjedhur këtë rrugë për të argëtuar të gjithë familjen. Bëhet fjalë për një grup miqsh që hyjnë në një dhomë dhe për të dalë nga ajo, ata do të duhet të zgjidhin një seri lojërash ose teste dhe sfidash. Por në çdo rast, ata do të jenë më argëtuesit dhe nuk do të vënë në rrezik ndonjë prej përbërësve. Vetëm në Torrejón de Ardoz, në qendrën tregtare Parque Corredor, keni një të tillë. Availableshtë në dispozicion nga e Marta deri të Dielën dhe pasditeve.

Fëmijët e aktivitetit të paintball

Paintball, plane me fëmijë në Madrid

Pa dyshim, është një tjetër nga planet më të mira me fëmijët në Madrid. Siç e dimë mirë, këtu mund të kalojmë një pasdite më të këndshme ose të vijmë për të festuar një ditëlindje. Sido që të jetë, është një tjetër nga aktivitetet më të sigurta. Meqenëse fëmijët janë të veshur me tuta, doreza dhe maska, në mënyrë që të mbrohen mirë. Ata do të fshihen pas zonave strategjike për të qëlluar kur është e nevojshme. Për të arritur atje nga Madridi do të merrni A-6 dhe do të dilni në 47 drejt M-600 drejt El Escorial. Sigurisht, nëse doni të shkoni me autobus, mund të merrni 664 që niset nga Moncloa dhe arrin pikërisht në këtë vend.

evropa park madrid

Europa Park

Përsëri duhet të flasim për Torrejón de Ardoz, sepse do të jetë atje ku do të takojmë Parkun e Evropës. Isshtë një park temë ku do të gjejmë përfaqësime të monumenteve kryesore të Evropës. Diçka që do të rrëmbejë më të vjetrën e shtëpisë. Por gjithashtu për të rinjtë ose fëmijët ka një sërë aktivitetesh. Ekziston një linjë zip, si dhe anije për shëtitje, gjuajtje me hark ose labirint lazer. Pa dyshim, mundësi shumë të plota për të shijuar me familjen.

Tuneli i erës

Isshtë një tjetër nga planet me fëmijët në Madrid. Siç sugjeron emri i tij, ai është një vend ku mund të fluturosh, pa qenë i lartë mijëra metra. Shtë një përvojë parashutë por në ambiente të mbyllura. Së pari monitori do të japë një fjalim dhe të gjitha pajisjet për momentin. Isshtë e vërtetë që nuk zgjat shumë, por është diçka që duhet ta provojmë. Djemtë dhe vajzat mund të hyjnë nga katër vjeç. Ndodhet përpara qendrës tregtare Islazul.

tuneli i erës

Rrëshqitje gjigande

Për sa kohë që nuk është shumë e nxehtë, ky është një tjetër nga planet e përsosur për një mëngjes apo pasdite me të vegjlit në shtëpi. Të paktën do të jetë një nga të preferuarat tuaja. Ai përqendrohet në tre diapozitivë gjigantë që do t'i gjejmë në Parku Felipe VI. E drejta në rrugën e forcave të armatosura. Ju do të shihni se si fytyrat e tyre ndryshojnë kur të shohin madhësinë e këtyre diapozitivave. Por kjo nuk është e gjitha, por për t'i ngjitur ata gjithashtu duhet të kalojnë nëpër disa trungje dhe një rrjetë, e cila tashmë është menduar për përdorimin e më të voglës së shtëpisë.

Shtigje shëtitjeje

Përsëri, kur nxehtësia na lejon, bëni një rrugë alpine gjithashtu mund të jetë një plan i shkëlqyeshëm. Sigurisht, kur shkoni me fëmijë ose adoleshentë, është mirë që gjithmonë të zgjidhni disa që janë shumë të thjeshta dhe të shkurtra. Kështu që më pas të mund të bëni një pushim, të keni një meze të lehtë në një zonë të qetë dhe të shijoni shëtitjen e merituar. Sepse për të, ju do të gjeni zona perfekte për tu admiruar.

Hiking Madrid

Mikropoliksi

Kjo hapësirë ​​do të jetë një tjetër nga planet me fëmijët në Madrid. Shtë një qytet, i cili ka të gjitha shërbimet e nevojshme në të, të tilla si supermarketi, zjarrfikësja, bashkia e qytetit, etj., Por gjithçka sipas të vegjëlve. Eshte nje aktivitet i kohes se lire, në të cilën ata bëhen të rritur dhe do të duhet të punojnë si të tillë. Një ide perfekte për moshat 4 deri 14 vjeç. E gjithë hapësira ka kamera sigurie dhe ato do të jenë në duar të mira. Prindërit do të jenë turistë në këtë rast dhe gjithashtu mund të shijojnë një plan të shkëlqyeshëm në San Sebastián de los Reyes.

safari me fëmijë

Safari, një tjetër nga planet me fëmijët në Madrid

Ju nuk do të keni nevojë të largoheni nga kryeqyteti për të qenë në gjendje shijoni safarin. Sepse në Madrid e keni një në dispozicionin tuaj. Ju do të duhet të shkoni me makinën tuaj dhe të admironi të gjitha kafshët që keni përreth jush. Si tigrat ashtu edhe luanët, zogjtë dhe gjithashtu zvarranikët do të jenë të lirë në zonë. Të rriturit paguajnë 18 euro, ndërsa fëmijët 14 euro. Një turne që ju gjithashtu mund ta përfundoni me ofertën e kartave dhe rrëshqitjet mbresëlënëse që janë gjithashtu në zonë. Do ta gjeni në autostradën Navalcarnero, në Aldea del Fresno.

Imazhi i tunelit me erë: www.windobona.es


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*