Cilësia e jetës në Kubë

Industria e turizmit ndjek parimin themelor të sistemit shëndetësor kuban: shëndeti është një e drejtë e njerëzve dhe një ...

Ujëvarat e Niagara

Hiri dhe trimëria në ujërat e saj. Vizituar në muajt e verës nga mijëra turistë, Niagara Falls ...

Si puthen francezët?

Knowledgeshtë njohuri e publikut që kur udhëton nëpër botë, nëse nuk dëshiron të ekspozohesh, duhet të jesh ...

Miniera Clavero (1)

Qyteti i bukur i Mina Clavero është një nga destinacionet më të rëndësishme turistike në provincë për jetën e natës ...

Vitet e reja në Francë

Ashtu si festohen prag të Krishtlindjeve dhe Krishtlindje, nata e 31 dhjetorit gjithashtu ka rolin e saj kryesor në ...

Festivalet dhe festat suedeze

Brenda kulturës së njerëzve të Suceco, festivalet dhe festat e tyre shfaqen gjatë gjithë vitit. Ableshtë shquar ...

Pyje shiu Daintree, unik në botë

Ne kurrë nuk lodhemi të flasim për bukuritë natyrore të këtij vendi-kontinenti të madh që është Australia, një vend që mund të ...

Suvenire nga Australia

Çdo vend që vizitojmë ka produkte tipike që e identifikojnë atë dhe ne gjithmonë i sjellim disa në shtëpi për t'i kujtuar ...

Gastronomia Hollandeze

Kuzhina tradicionale Hollandeze mund të konsiderohet si një kuzhinë dimërore, pasi përmban të gjitha llojet e zierjeve, si dhe ...

Shpella Toquepala

Këtu mund të gjeni një larmi pikturash shpellash që përfaqësojnë gjuetinë antike në Ande. Në këtë formë të ...

Një dolli suedeze

Askund si në tryezën e ngrënies nuk ka formalitet suedez, veçanërisht në dolli.

Moti dhe stinët kanadeze

Katër sezonet kanadeze, secili prej tyre i ndryshëm, rrisin tërheqjen e këtij vendi. Në vjeshtë, ajri i pastër ju fton ...

Rajoni i Thesalisë

Thesalia në Greqinë Kontinentale, shquhet për të qenë një rajon plot kontraste, nga fushat dhe malet, në pyje ...

Festivali Viking Midsommar

Pas muajve të gjatë të ftohtë dhe errësirë, duket logjike që suedezët vijnë në verë gati të hedhin ...

Legjenda e Quistococha

Historia vazhdon se një vendas i zonës në etjen e tij për të peshkut të natës arriti të kapte një pomfret të bukur që ...

Muzikë popullore kineze

Muzika popullore kineze ka një histori dhe traditë të gjatë. Në shoqërinë fisnore primitive të 4000-5000 vjet më parë, ...

Vallja e Ashaninkas

Njerëzit Ashaninka janë një grup etnik amazonian që jetojnë në zona të ndryshme të Amazonës peruan dhe në ...

Zakonet dhe sjelljet kanadeze

Nëse planifikoni të jetoni në Kanada ose të kaloni një kohë të gjatë, duhet të dini se kanadezët janë pasardhës të racave të ndryshme ...

Beteja e gjelit në Peru

Luftimi i karin e kishte zanafillën në Romën e lashtë, ku ushtarët u përpoqën me këtë funksion, të arrinin trimëri.

Pse të vizitojmë Egjiptin?

Shumë njerëz ende hezitojnë ta njohin këtë vend fantastik, disa kanë frikë nga temperaturat e larta dhe mendojnë se nuk janë ...

Malet Shkëmbore të Albertës

Në Malet Shkëmbore ose Shkëmbinjtë e Albertës ne mund të shijojmë një peizazh magjepsës, magjik, që pak vende në ...

Prairët Kanadeze

Prairët Kanadezë është një rajon i gjerë që shtrihet në provincat e Alberta, Saskatchewan dhe Manitoba, dhe ...

Gastronomi Portugeze

Gastronomia Portugeze është e pasur me varietete; me shumë prekje të kuzhinës mesdhetare dhe gjithashtu të përshkruara me një prekje Atlantike.

Kon-ichiwa, O-genki desu ka?

Gjuha që flitet në Japoni është kaq e rëndësishme për turistin është se kjo gjuhë është ajo që do të flasin të gjithë njerëzit që do ta rrethojnë atë në mjedis. Njohja edhe e nocioneve themelore në lidhje me gjuhën japoneze do t'ju ndihmojë shumë gjatë qëndrimit tuaj, nëse është të merrni një taksi, të hipni në Metro, të bëni pazar, apo edhe të merrni me qira një biçikletë.

Blerja në një supermarket brazilian

Supermarketet braziliane karakterizohen nga pasurimi i një shumëllojshmërie mbresëlënëse të artikujve, veçanërisht produkteve ushqimore. Çfarë është më

Udhëtoni për në Japoni pa thyer bankën

Vendi i Diellit në Lindje është gjithmonë një vend tërheqës për të zbuluar, qoftë për traditën e tij antike, kuzhinën e saj ekzotike, teknologjinë e tij më të përparuar apo idiosinkrazinë e njerëzve të tij. Dhe nuk duhet prishur nëse keni në mendje të njihni Japoninë. Itshtë vetëm çështje e planifikimit të udhëtimit tuaj, me cilën kompani ajrore të udhëtoni, ku të qëndroni, cilat agjenci udhëtimi të konsultoheni dhe sa larg për të ngrënë ose ngasur biçikletën.

Greqia dhe Turizmi Rural

Turizmi Rural është një trend që po rritet këto ditë, jo vetëm që mori një rëndësi të madhe në ...

Klima në Greqi

Kurdoherë që udhëtoni në një vend, përveç hoteleve dhe vendeve që do të vizitoni, duhet të dini ...

Frekuenca e moduluar në Benidorm

  Gjatë qëndrimit tuaj në Benidorm, ju mund të dëshironi të dëgjoni radio. Nëse është për të dëgjuar lajme, sporte, tubime shoqërore, ...